W JAKI SPOSÓB WYGODNIE SPAĆ W AUTOKARZE?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 1226

Nowoczesne autokary projektowane są z myślą o maksymalnym komforcie pasażerów, nawet podczas kilkunastogodzinnych przejazdów. Dzięki odpowiedniemu rozstawieniu siedzeń i zapewnieniu dużej ilości wolnej przestrzeni wypoczynek w czasie jazdy nie jest już rzeczą niemożliwą.

Planując długotrwałą podróż autokarem musimy pamiętać o wygodnym ubiorze oraz obuwiu. Wybierzmy odzież z naturalnych tkanin, tak aby nasza skóra mogła swobodnie oddychać. Dobrym pomysłem jest ubranie się na cebulkę.

Aby sen przebiegał w komfortowych warunkach warto zaopatrzyć się w odpowiednią poduszkę, dostosowaną rozmiarem i kształtem do naszego ciała. Wiele firm ma również w ofercie specjalne zagłówki podróżne dla dzieci, ozdobione wizerunkami ich ulubionych animowanych bohaterów. Dobrze dobrana poduszka pozwoli nam uniknąć sztywności karku i bólu kręgosłupa po przebudzeniu. Nadmuchiwane modele zmieszczą się nawet w niewielkiej damskiej torebce – po zakończeniu drzemki wystarczy z nich spuścić powietrze i schować do futerału.

Wśród akcesoriów pomocnych w zapewnieniu prawidłowego odpoczynku wymienić możemy również koc lub pled, a także tłumiącą światło opaskę na oczy. Miłośnicy absolutnej ciszy i spokoju mogą zakupić przed podróżą autokarem specjalne stopery do uszu lub po prostu zgrać na odtwarzacz MP3 ułatwiającą zasypianie muzykę relaksacyjną.