MAM CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ, CZY POWINNAM TO ZGŁOSIĆ KIEROWCY?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 435

Decydując się na uczestnictwo, osobiste lub naszego dziecka, w zorganizowanym wyjeździe wakacyjnym, jesteśmy zobowiązani do powiadomienia opiekuna wypoczynku o chorobach, na jakie cierpimy. Dotyczy to również, a nawet w szczególności, problemów wynikających z choroby lokomocyjnej. Pozwala to otoczyć szczególną opieką takie osoby, by podróż była dla nich jak najmniej uciążliwa.

Nie ma obowiązku powiadamiania kierowcy o trapiącym nas problemie, powinien tego jednak dokonać kierownik wyjazdu. Nie musi on oczywiście podawać kierowcy danych osobowych uczestnika, który ma chorobą lokomocyjną. Jednak taka wiedza przekazana kierowcy, co do ilości osób na pokładzie, które nie najlepiej znoszą podróż, może być kierującemu przydatna.

Może on bowiem tak zaplanować postoje, by były krótsze, ale za to występowały częściej. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala to zaczerpnąć świeżego powietrzna i przewietrzyć autobus, co pomaga osobom z problemem lokomocyjnym przetrwać podróż bez sensacji żołądkowych.

Kierownik wyjazdu, za przyzwoleniem kierowcy, może też wskazać takim osobom miejsca siedzące w środku autobusu, z dala od osi kół. Miejsce siedzące ma bowiem ogromne znaczenie w zapobieganiu nieprzyjemnym dolegliwościom, takim jak zawroty głowy czy nudności.