JAKIE MIEJSCA NAJLEPIEJ ODWIEDZIĆ NA WYCIECZCE OBJAZDOWEJ?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 382

Wycieczka objazdowa jest idealną propozycją dla osób lubiących intensywne zwiedzanie, które podczas urlopu chciałyby zobaczyć kawałek świata. Jeśli perspektywa leżenia na plaży wydaje się równie kusząca, to odpowiednim wariantem będzie wycieczka typu 7+7, łącząca zwiedzanie i wypoczynek.

Z roku na rok coraz popularniejsze stają się egzotyczne kierunki wojaży. Biura podróży są w stanie spełnić niemalże każde wakacyjne marzenie – bez problemu wybierzemy się na wycieczkę do Indii, Japonii, Meksyku, Kenii czy Stanów Zjednoczonych. Minusem jest jednak kilku-, a nawet kilkunastogodzinny przelot samolotem, co niestety odstrasza wielu potencjalnych urlopowiczów.

Jednak nic straconego, także Europa oraz północna Afryka (do której dolecimy w około 3 godziny) mają turystom bardzo wiele do zaoferowania. Niesłabnącą popularnością cieszą się wakacje na południu naszego kontynentu. Chętnie wybieranym kierunkiem jest Półwysep Iberyjski, niezwykle zróżnicowany krajobrazowo i kulturowo – to więcej niż pewne, że każdy znajdzie na nim „swoje” miejsce. Ukształtowana dzięki silnym wpływom arabskim Andaluzja znacząco różni się od położonego nad Zatoką Biskajską malowniczego Kraju Basków. Odmienny charakter mają także stolice, Lizbona i Madryt, będące prawdziwymi metropoliami.

Również Włochy przywitają nas bogactwem pięknych krajobrazów i stylów architektonicznych. Spokojne południe i bardziej dynamiczną północ łączy jedno – zamiłowanie do wyśmienitej kuchni.

Innym kierunkiem, szczególnie popularnym wśród miłośników historii jest Grecja. Wycieczka objazdowa będzie niemalże podróżą w czasie – doskonale zachowane do dziś monumentalne świątynie i antyczne amfiteatry z pewnością wywrą niesamowite wrażenie na zwiedzających. W Grecji podziwiać można również trzy z siedmiu cudów świata starożytnego.

Coraz popularniejszą wakacyjną destynacją stają się Bałkany – na letni urlop chętnie wybieramy słynące z pięknych krajobrazów, doskonałej kuchni i niezwykłych zabytków Chorwację, Czarnogórę, Albanię i Macedonię.

Jeśli sama myśl o upałach przyprawia nas o ból głowy, to warto rozważyć wycieczkę objazdową na północy lub wschodzie Europy. Surowe, skandynawskie krajobrazy również mają rzesze swoich wielbicieli. Wyprawa na fiord z pewnością zapisze się w naszej pamięci na długie lata. Pobne wrażenie wywrą na nas białe noce w Petersburgu, szkockie pałace czy urokliwe uliczki Wilna.