JAK ZAPOBIEGAĆ CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 294

Choroba lokomocyjna to przypadłość, która dotyka wiele osób podróż podróży, niezależnie od wybranego środku transportu. Aby jej zapobiec i tym samym zminimalizować jej negatywne skutki, należy stosować się do kilku żelaznych zasad.

Na godzinę przed wyruszeniem w podróż poleca się zażyć lekarstwo, które działa uspokajająco. Najbardziej znanym środkiem tego typu jest Aviomarin. Przed drogą należy zjeść też lekki posiłek i unikać potraw ciężkostrawnych, wzdymających i gazowanych napojów oraz oczywiście alkoholu.

Na dzień przed podróżą należy dobrze się wyspać i wypocząć w ciągu dnia, gdyż zmęczenie nie wpływa dobrze na ogólną kondycję organizmu.

Ważny w przypadku choroby lokomocyjnej jest wybór miejsca w pojeździe. Zawsze wybieramy miejsca zgodnie z kierunkiem jazdy. W autokarze siedzieć powinniśmy na jego środku, z dala od osi kół. W samolocie natomiast wybierajmy miejsce blisko skrzydła, od okna. W samochodzie osoby dotknięte tym schorzeniem lepiej czują się siedząc z przodu, na miejscu pasażera.

Należy pamiętać, że nie powinno się jeść w trakcie jazdy, posiłki najlepiej spożywać w czasie postojów. Czytanie i oglądanie filmów na telefonie komórkowym/komputerze wzmaga nieprzyjemne doznania.

Jeśli decydujemy się na oglądanie rozciągających się za oknem krajobrazów, warto skupić wzrok na linii horyzontu, gdyż jest ona względnie stabilna. Obserwując natomiast migające drzewa czy domy narażamy się na wystąpienie objawów chorobowych.

Dobrze jest też robić częste przerwy podczas jazdy i w tym czasie wietrzyć pojazd, by ciągle mieć dostęp do świeżego powietrza.