JAK SPRAWDZIĆ AUTOKAR PRZED WYJAZDEM DZIECI?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 440

Kontrola stanu technicznego autokaru/autobusu przed wyprawieniem nim dzieci na wakacje to sprawa podstawowa dla każdego rodzica. Zadanie to od niedawna stało się znacznie łatwiejsze dzięki wprowadzonej dnia 4 kwietnia 2014 roku, nowej e-ustawie o nazwie Bezpieczny autobus.
Dzięki niej mamy gwarancję szybkiego oraz całkowicie bezpłatnego dostępu do cennych informacji dotyczących stanu technicznego danego pojazdu, tego czy przeszedł on przegląd oraz czy posiada ważne ubezpieczenie OC.

Wszak, nie trzeba nikomu przypominać, że autokar, który nie spełnia wszystkich tych podstawowych wymagań, stanowi duże niebezpieczeństwo zarówno dla pasażerów, jak i w ogóle na drodze.
Korzyść bezpłatnego sprawdzenia stanu pojazdu jest zapewniana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie internetowym Bezpieczny autobus oraz podać numer rejestracyjny interesującego nas autokaru. Nie ma więc potrzeby dokonywania żmudnych i skomplikowanych formalności, w postaci składania wniosków i długotrwałego czekania na ich rozpatrzenie.

Warto podkreślić, że wszystkie dostępne na stronie informacje są jak najbardziej wiarygodne oraz rzetelne, jako że biorą one swoje źródło w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.