JAK SPĘDZAĆ CZAS W AUTOKARZE?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 314

Autokar najczęściej kojarzy się nam z długą, monotonną podróżą, prawdopodobnie gdzieś na wakacje, pielgrzymkę, rzadziej do pracy. Godzinom spędzonym w trasie przeważnie towarzyszy monotonne buczenie silnika i usypiające kołysanie.

Istnieje jednak wiele sposobów na urozmaicenie tego czasu i chociaż częściowe jego spożytkowanie. Najpopularniejszą formą spędzania czasu w autokarze jest zabawa w różnego rodzaju gry towarzyskie. Poczynając od tych najbardziej tradycyjnych, jak gry w karty, bądź szachy i warcaby, przez popularną „mafię”, aż po nowoczesne gry wideo oraz aplikacje na przenośne komputery osobiste i tablety.

Czas możemy umilić sobie także oglądaniem filmu, który bardzo często jest proponowany pasażerom autokaru przez samych kierowców – nie jest więc konieczne zabieranie własnego odtwarzacza.

Sprawdzonym rozwiązaniem na urozmaicenie długotrwałej podróży jest również książka. Dzięki coraz popularniejszym w ostatnich latach czytnikom ebooków możemy zabrać ze sobą w podróż kilka, a nawet kilkanaście tytułów, bez nadmiernego zwiększania objętości i wagi bagażu podręcznego.

Warto wiedzieć, że osoby prowadzące autobus mają ściśle limitowany czas pracy i w określonych odstępach czasowych muszą zatrzymywać się na postój i odpoczynek. Warto więc tak zagospodarować swój czas, aby maksymalnie wykorzystać ten okres na krótką regenerację, ewentualne zakupy czy przerwę na papierosa.