GDZIE NAJLEPIEJ JECHAĆ NA WAKACJE?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 558

Dynamicznie rozwijająca się branża turystyczna i rosnące możliwości dotarcia nawet do najbardziej egzotycznych zakątków świata stawiają nas co roku przed dylematem: gdzie najlepiej jechać na wakacje? Jednak jak mawiali starożytni – ile głów, tyle opinii. Nie istnieje uniwersalna recepta na udany urlop. Planując wakacyjne wojaże należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które pomogą nam wybrać odpowiednią destynację.

Dla wielu osób wypoczynek jest równoznaczny z całodziennym opalaniem się na plaży i wieczornym popijaniem kolorowych drinków. Doskonałą propozycję będą stanowić dla nich wczasy w jednym z popularnych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ze względu na panujący klimat piękna pogoda jest tam niemalże gwarantowana, niezależnie od tego, czy na miejsce pobytu wybierzemy jedno z urokliwych miasteczek Kalabrii, głośną i wielokulturową Barcelonę czy słynącą z pięknych krajobrazów Kretę.

Południowa Europa to również idealne miejsce na wycieczki objazdowe. Intensywny program zwiedzania pozwoli nam w szybkim tempie łyknąć solidną dawkę historii i kultury regionu, okraszoną niezapomnianymi widokami i szczyptą lokalnej kuchni. Świetną propozycją dla niezdecydowanych są wycieczki typu 7+7, gdzie po tygodniu podróżowania możemy przez kolejny tydzień odpocząć, korzystając z kąpieli słonecznych nad brzegiem basenu lub morza.

Amatorzy wędrówek mogą obrać na cel swojej wyprawy również północną i – z roku na rok popularniejszą – wschodnią Europę. Norweskie fiordy, Ryga, Petersburg czy Wilno to tylko niektóre z propozycji.