DLACZEGO WARTO JECHAĆ AUTOKAREM?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 294

Mimo rosnącej popularności tanich linii lotniczych wycieczki autokarowe wciąż mają szerokie grono zwolenników. O wyborze tej formy transportu decyduje zazwyczaj kilka kluczowych czynników.

Pierwszy, a zarazem najistotniejszy, to stosunkowo niska cena przejazdów autokarowych. Na krótkich trasach podróż samolotem jest po prostu nieopłacalna. Kolejna kwestia, często przesądzająca o wyborze autokaru jako środka transportu, to restrykcyjne limity bagażowe narzucane przez linie lotnicze. Szczególnie w przypadku tanich przewoźników staje się to problematyczne – koszt dodatkowej (oprócz podręcznej walizki lub plecaka) sztuki bagażu niekiedy przewyższa nawet samą cenę biletu. Do autobusu bez problemu zabierzemy również rozmaite przedmioty, których na pokład samolotu nie będzie wolno nam wnieść, takie jak przeznaczona na podróż woda mineralna czy kupiona w formie wakacyjnej pamiątki butelka oliwy lub regionalnego wina. Jeśli strach przed lataniem staje się przeszkodą nie do pokonania, autokar umożliwi dotarcie na wymarzone wakacje – w nieco dłuższym czasie, jednak bez uszczerbku na nerwach.

Lotniska na jakie kierują się tanie linie lotnicze są przeważnie położone z dala od właściwego celu podróży. Przykładowo – trasa z „podparyskiego” Beauvais do stolicy Francji to około 90 kilometrów, a Skavsta, będące portem lotniczym obsługującym Sztokholm, jest od niego oddalone o ponad 100 kilometrów. Autokar, nawet jeżeli nie zawiezie nas do ścisłego centrum miasta, to w najgorszym wypadku zatrzyma się na jego obrzeżach, skąd komunikacją miejską będziemy mogli szybko i sprawnie dostać się do celu.

Dla obieżyświatów, pragących zwiedzić wiele miejsc w krótkim czasie, idealną propozycję stanowić będą autokarowe wycieczki objazdowe. Oprócz przystanków w typowych punktach turystycznych często obejmują one również postoje w mniej popularnych, ale równie pięknych miejscowościach. Taka forma podróży daje także możliwość śledzenia podczas jazdy rozciągających się za oknem malowniczych krajobrazów.