CZY PODRÓŻE AUTOKAREM SĄ BEZPIECZNE?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 458

Autokarowe firmy przewozowe dokładają dziś wszelkich starań, aby podróż była dla pasażera komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna.

Dysponują więc one nowoczesnym i posiadającym gwarancję dobrego stanu technicznego taborem, a także zatrudniają jedynie kompetentnych i odpowiedzialnych kierowców. Przed każdą podróżą ponownie sprawdzane są ponadto podstawowe parametry bezpieczeństwa. Dokonuje się oględzin i końcowej kontroli stanu autokaru, a także wnikliwie bada sprawność (w tym również trzeźwość) samego kierowcy.


Profesjonalne firmy przewozowe dysponują dzisiaj zaawansowanym techniczne sprzętem, który pozwala na wykrycie najmniejszych nawet uchybień oraz ich natychmiastowe usunięcie. W dodatku, odpowiedzialny przewodnik dba także o przestrzeganie zasad regularnych postojów w celu odpoczynku kierowcy, co wiąże się jednocześnie z zatrudnianiem na dłuższych trasach więcej niż jednej osoby kierującej pojazdem.


Oczywiście, aby podróż była w pełni bezpieczna wszyscy muszą dołożyć ze swojej strony starań, w tym również sami pasażerowie. Nie mogą więc oni rozpraszać kierowcy podczas jazdy, na przykład przez ciągłe go zagadywanie. Nie jest także dobrym pomysłem zbyt częste proszenie o postój, gdyż rozregulowuje to rytm całej podróży oraz po prostu opóźnia nadejście jej końca.