CZY PODRÓŻ AUTOKAREM PO EUROPIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNOŚCIĄ?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 448

Ci, którzy nie spróbowali jeszcze podróżowania autokarem po Europie w dalszym ciągu nie wiedzą, że czasy bardzo się zmieniły i współcześnie taka forma wyprawy w nieznane może być prawdziwą przyjemnością. Już na początku należy zauważyć, że autokarem można dotrzeć do najdalszych, europejskich miasteczek, w tym zarówno tych większych i znanych, jak i tych maleńkich, zdających się być na końcu świata.

Ten rodzaj podróżowania zapewnia więc dużą różnorodność i szansę na zobaczenie czegoś więcej, niż tylko znane z przewodników miejsca.
Nowoczesne autokary są na tyle dobrze wyposażone, że nawet małe dzieci pozytywnie znoszą ten rodzaj podróży.

Pojazdy te zawierają więc wygodne, regulowane (rozsuwane na boki, uchylne) fotele, toaletę, czy barek, w którym serwowane są tak zimne napoje, jak i gorąca kawa, herbata, czekolada, a nawet zupa. Mało tego, eskapada autokarowa po Europie gwarantuje obecność przynajmniej dwóch kierowców, którzy zmieniają się co kilka godzin za kierownicą.

Co jakiś czas przewidziane są także dłuższe postoje, które pozwalają podróżnym i kierowcom odpocząć, „rozprostować kości” i zjeść ciepły posiłek.
Warto także zaznaczyć, że bilet autokarowy jest kilkakrotnie tańszy od biletów kolejowych, nie wspominając już o samolotowych.