CO ZROBIĆ, ŻEBY PRZESPAĆ PODRÓŻ?

30 mar, 2017 FAQ Trafienie: 481

Warunki panujące w podróży nie sprzyjają przeważnie odpoczynkowi w postaci snu. Nawet, jeżeli uda nam się zdrzemnąć to jednak najczęściej jest to sen dosyć niespokojny i przerywany.

Spośród wszystkich środków komunikacji, najlepiej śpi się w komfortowym autokarze, w którym jest znacznie ciszej i bardziej kameralnie, niżeli w sunącym po torach pociągu, a także przestronniej niż w zwykłym aucie.


Dużo zależy też od samego człowieka, a dokładnie tego, jak znosi on podróż, czy nie ma choroby lokomocyjnej oraz na ile komfortowo czuje się w podróży. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które nawet w przypadku najbardziej wymagających podróżników zdecydowanie zwiększą prawdopodobieństwo beztroskiego i spokojnego przespania całej podróży.

Na długo przed wyruszeniem w drogę warto zaopatrzyć się w dobrej jakości stopery oraz odtwarzacz ze słuchawkami, który umożliwi słuchanie spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Ci, którzy są zdolni zasnąć jedynie w całkowitych ciemnościach, powinni dodatkowo zabrać ze sobą specjalną opaskę na oczy. Co równie istotne, w podróży tak jak w życiu, najlepiej śpi się wówczas, kiedy nie jesteśmy ani zbyt głodni, ani też zanadto najedzeni.


Jeżeli jednak nic nie pomaga zasnąć, to w ostateczności można sięgnąć po środki nasenne, jednak tylko po takie, które zostały wcześniej skonsultowane i przepisane przez lekarza.